У књизи се налазе црквене песме.
Ова књига је прештампано издање ЗБОРНИКА из 1991. године.
Службе Светом Кирилу и Методију и Служба Сабору Светих српских просветитеља и учитеља стављене су где им је место по календарском редоследу празника.
Поред извршених исправки, поједине песме и стихови често понављани, из практичних разлога стављени су на одговарајућа места, колико је то било могуће. Текстови изабраних псалама у службама преузети су из књиге ВЕЛИКАА КАТАВАСIA, штампане у Новом Саду, 1911. године. И претходног издања Зборника изостављен је Речник црквенословенског језика, јер је у међувремену објављен као посебна књига.
– – – – – –
Зборник црквених песама је књига која садржи текстове црквених песама које се користе у литургијском обреду у српској православној цркви. Ове песме се користе за богослужење и духовно служење верника.
Српски зборник црквених песама има важну улогу у српској православној цркви, јер садржи песме које се користе у богослужењу током целе године, укључујући славословља, каноне, стихире, тропаре, кондаке, молитве и друге текстове. Текстови су углавном писани старославенским језиком, али постоје и неке песме на српском језику.
Зборник црквених песама се користи у литургији као средство за певање и молитву, а певање црквених песама има важну улогу у српској православној цркви јер помаже у стварању заједништва и усмеравању верника према духовном животу.
Постоји неколико верзија српског зборника црквених песама, а неке од најпознатијих су „Мојсејов зборник“, „Мирослављево јеванђеље“, „Менаион“ и „Типик“. Зборник црквених песама је важан део српске културне баштине и игра важну улогу у очувању српске православне традиције.
Зборник има 820 страна и писан је на црквенословенском.